Kõik LHV kasvukonto investeeringud teenisid aasta esimese kolme kuuga kasumit

LHV kasvukonto on üks lihtsamaid viise investeerimisega alustamiseks, sest kasutades mikroinvesteerimist toimub raha investeerimine passiivselt tehtud kaardimaksete pealt. Loomulikult on olemas ka võimalus kontole ise sissemakseid tehes otse investeerida. Kasvukontoga saab raha paigutada laiapõhjalistesse indeksfondidesse ja peale sobivate fondide valimise ei pea investor ise suurt midagi rohkem tegema.

Tänavuse aasta esimese kvartali tulemused annavad nüüd kasvukonto omanikele lisaks lihtsusele taas ka käega katsuvaid tulemusi.

Mida kasvukonto investorid oma rahaga teevad?

Praeguse seisuga on investorid endiselt investeeritud enim kõige madalama haldustasuga USA 500 suurimat ettevõtet katvasse fondi SRX8 – sinna on paigutatud 27% olemasolevast rahast. Märkimisväärne on see, et seoses uute fondide lisandumisega on kasvukonto investorid hakanud oma portfelle laiemalt hajutama: varem moodustas USA tuntuim fond 37% kõikidest investeeringutest.

Teine investorite lemmikfond on jätkuvalt tehnolloogiasektorit kattev fond EXXT, kuhu on paigatud ligi 11% kõikidest investeeringutest. Kolmandalt kohalt leiab ligi 10%-ga Euroopa 600 suurimat ettevõttet jälgiva indeksfondi EXSA.

LHV maakleri Marten Raudsepa sõnul on näha, et inimesed hajutavad oma portfelli rohkem. Põhjuseks toob Raudsepp asjaolu, et 2018. aasta augustis lisandus LHV kasvukonto valikutesse uusi fonde juurde.

2018. aasta neljandas kvartalis oli investori portfellis keskmiselt 3,29 fondi, nüüd on näitaja juba 3,45 juurde tõusnud. Sellega seoses on veidi vähenenud ka praegused investeeringud kolme populaarseimasse fondi.

Mitte ükski fond ei pakkunud investoritele negatiivset tootlust

Teatavasti on investeerimine seotud mitmete riskidega ning kindlat kasumit ei suuda mitte keegi garanteerida. Selles osas oli 2019. aasta I kvartal erakordne: ükski kasvukontole pakutavatest 39-st fondist ei näidanud negatiivset tootlust. 27 fondi suutis pakkuda isegi tootlust üle 10% ja neli neist kogunisti üle 20%.

Kõrgeima tootlusega oli Hiina ettevõtteid jälgiv fond XCHA, mis tõusis 35,94%. Hästi läks veel teistelgi tehnoloogiasektoriga seotud fondidel: 2B76 tõusis 22,76%, küberturvalisuse fond ISPY 22,40% ja üks investorite lemmikuid fonde EXXT tõusis 18,93%.

Populaarseim indeksfond (USA tipp 500 ettevõtet) SXR8 kasvas esimeses kvartalis 15,6%. Madalama (kuid mitte negatiivse) tootlusega pidid leppima LHV Pärsia lahe, Ida-Euroopa ettevõtteid sisaldava ja võlakirjafondidesse IBCQ ja IBCD panustanud investorid.

LHV kasvukontoga saab investeerimist alustada kasvõi ühe euroga ning portfellide arv kliendi kohta pole piiratud. Lisaks investeerivad kasvukonto omanikud soovi korral mikroinvesteerimise abil iga tehtud kaardimakse pealt teatud summa, mis aitab muuta investeerimist sama harjumuspäraseks kui õhtuti ja hommikuti hammaste pesemist.

Releated

NURMET OÜ BETOONI TOOTMINE

Valige Partneriks Nurmet OÜ Betooni Teenused

Nurmet OÜ on asutatud kodumaisel kapitalil aastal 2012 millele eelnes aatatepikkkune eeltöö. Nurmet OÜ tegeleb põhiliselt betooni tootmisega millega kaasneb transport ja pumpamine. Oluliseks peame toodandu juurutamist vastavalt kliendi vajadusele, kliendisõbralikku suhtumist ja paindlikkust. Kvaliteedi tagame tootmist vastavalt standardile EVS-EN 206:2014  koostöös TTÜ Sertifitseerimisasutusega. Nurmet OÜ on rajatud 2012 a. Eesti Kapitalil põhinev ettevõte. 2012 aastal tegevust […]