Algab Aasta betoonehitis 2019 konkurss

Tallinna kommunaalamet soovib linna järgmise aasta eelarvest saada täiendavalt 900 000 eurot, et katsetada tee-ehituses uuenduslikke tehnoloogiaid.

Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit kuulutasid välja konkursi „Aasta betoonehitis 2019”.

Konkursi eesmärgiks on tõsta betooni kui kodumaise ehitusmaterjali mainet ning kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule. 

„Eesti jätkuv linnastumine toetub tugevalt betoonist ehitamisele,” ütles Eesti Betooniühingu juhatuse esimees Tiit Roots. „Nii infrastruktuur kui hoonete ehitus põhineb paljuski betoonil,” lisas Roots.

Tiit Roots’i sõnul on betoon kui enimkasutatav kodumaine ehitusmaterjal ka sellel aastal taas hulgaliselt kasutamist leidev.

„Kutsume valmivate ehitiste loojaid oma väärtehitisi meie võistlusele esitama,” sõnas Tiit Roots.

Betoonehitise konkursile võib esitada: 

– ehitisi – hooneid ja rajatisi – mis antakse tellijale üle 2019. aasta jooksul; 

– ehitisi, mida ei ole antud konkursile varem esitatud. 

– Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.   

Võidab objekt või menetlus, kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö valimisel arvestatakse objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ning nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.
Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija, betoontoodete tootja ja betooni tarnija.

Konkursi tingimused

  1. Konkursi eesmärgiks on leida ja esile tõsta ehitisi, mille nägusus ning efektiivne ja ökonoomne teostus tabavalt demonstreerivad betooni kui struktuurmaterjali eeliseid. Seeläbi soovib konkurss kaasa aidata betoonarhitektuuri, betoonitehnoloogia ja betoonehituse arengule ning tõsta betooni imagot. Konkursi korraldavad Eesti Betooniühing ja Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit.
  2. Esitada võib ehitisi (hooneid ja rajatisi), mis on tellijale üle antud pärast eelmise konkursi toimumist (jaanuar-detsember) ning mida ei ole antud konkursile varem esitatud. Esitada võib ka konstruktsioone ja menetlusi.
  3. Võidab objekt või menetlus, mis kõige paremini vastab punktis 1 nimetatud tingimustele ning kus oluline panus on olnud Eestis registreeritud ettevõtjate tööl ja Eestist tarnitud betoonmaterjalidel. Võidutöö otsustab žürii. Kui žüriil puudub üksmeelne nägemus võidutööst või piisava tasemega töid ei leidu, jäetakse auhind välja andmata.
  4. Võidutöö valimisel arvestatakse ka objekti projekteerimise ja ehitamise professionaalsust ja nõudlikkusastet, kvaliteeti ja innovaatilisust.
  5. Äramärkimist leiavad võitnud objekti tellija, arhitekt, projekteerija, ehitaja, raketise tarnija ja ehitusmaterjalide tarnija. Peaauhind kuulub võiduidee autorile.
  6. Vajadusel võib žürii määrata eriauhindu. Eriauhind võidakse peale punktis 3 nimetatu anda ka Eesti firmade välismaistele tütarettevõtetele.
  7. Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.
  8. Konkursile võivad töid esitada nii era- kui juriidilised isikud. Esituseks sobiva ankeedi saab BÜ/EETL-st, www.betoon.org. Ankeedile tuleb lisada objekti tutvustavat ning esitamist põhjendavat materjali.
  9. Konkurss on avalik, avalikustamise viisid otsustab korraldaja.
  10. Konkursi tingimuste muutmise otsustab korraldaja.

Žüriisse kuuluvad Eesti Arhitektide Liidu, Eesti Betooniühingu, Eesti Ehitusinseneride Liidu, Eesti Ehitusettevõtjate Liidu, Eesti Ehituskonsultatsiooniettevõtete Liidu, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liidu, Kunda Nordic Tsemendi ja ehitusajakirjanduse esindajad. Žürii kokkukutsujana toimib konkursi korraldaja.

Konkursile tööde esitamise tähtaeg on 2. detsember 2019. a.
Võitja kuulutatakse välja 20. üleriigilisel Betoonipäeval 2020. aasta märtsis.

Betoonehitiste konkurss on vanim Eesti ehitusvaldkonna võistlus, mida on korraldatud alates 2000. aastast, tänavu juba 20. korda. 

2018. a. Betoonehitiseks valiti – Eesti Kunstiakadeemia. Konkursi peaauhind –  Kuu Arhitektid: Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla, Eik Hermann.

Tellija auhind: Eesti Kunstiakadeemia; Konstruktori auhind: Inseneribüroo Printsiip OÜ (Tõnu Peipman, Piret Lindma, Andres Sokk, Tom Arula); Sisearhitektuuri auhind: Pink OÜ (Tarmo Piirmets, Raul Tiitus); Ehituse peatöövõtja: Astlanda Ehitus OÜ; Betoonitööde auhind: Maru Betoonitööd OÜ, Savekate OÜ; Betooni auhind: Betoonimeister AS, Rudus AS; Betoontoodete auhind: Framm AS, Paneelivabrik OÜ; Raketiste auhind: Peri AS, Ramirent Baltic AS.

2017. a. Betoonehitis – eramu Viimsis. Peaauhind – tellija Mait Rõõmusaar.  

2016. a. Betoonehitis – Eesti Rahva Muuseum. Peaauhind – DGT Architects (Dan Dorell, Lina Ghotmeh, Tsuyoshi Tane). 

2015. a. Betoonehitis – Ihaste sild. Peaauhind – Ehituse ja Tarkvara Inseneribüroo OÜ (Juhan Idnurm ja Siim Idnurm). 

2014. a. Betoonehitis – Tondiraba Jäähall. Peaauhind – Kadarik Tüür Arhitektid OÜ.

2013. a. Betoonehitis – Ülemiste liiklussõlme rekonstrueerimistööd. Peaauhind – AS K-Projekt (peaprojekteerija).

2012. a. Betoonehitis – Tallinna Lennusadama vesilennukite angaari betoonkonstruktsioonide rekonstrueerimine. Peaauhind – konstruktorid Karl Õiger ja Heiki Onton. 

2011. a. Betoonehitis – heliskulptuur Cromatico. Peaauhind – skulptor Lukas Kühne.

2010. a. Betoonehitis – eramu Pirital. Peaauhind – arhitekt Andres Lember, Male Maja OÜ.

2009. a. Betoonehitis – Tallinki büroohoone. Peaauhind – arhitekt Meelis Press. 

2008. a. Betoonehitis – Tallinna lennujaama reisiterminali laiendus. Peaauhind – arhitekt Jean-Marie Bonnard, Sofreavia SA.

2007. a. Betoonehitis – Puurmani kaarsild. Peaauhind – konstruktorid Siim Idnurm, Juhan Idnurm.

2006. a. Betoonehitis – Luku-Experdi kontorihoone. Peaauhind – arhitekt Hindrek Kesler. 

2005. a. Betoonehitis – TTP kontorihoone. Peaauhind – arhitekt Meelis Press. 

2004. a. Betoonehitis – Ülemiste Hotell. Peaauhind – arhitekt Martin Aunin. 

2003. a. Betoonehitis – eramu Viimsis. Peaauhind – Arhitektibüroo Emil Urbel.

2002. a. Betoonehitis – Tartu vangla. Peaauhind – Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus AS.

2001. a. Betoonehitis – kuivpuisteainete terminal Muugal. Peaauhind – projekteerija Randväli ja Karema AS.

2000. a. Betoonehitis – Rocca al Mare koolimaja. Peaauhind – Arhitektuuribüroo Urbel ja Peil. 


Eesti Betooniühing on betooni kui kodumaise ehitusmaterjali kasutamist edendav ühing, kuhu kuulub 
66 ettevõtet, organisatsiooni ja eraisikut.

Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit on ehitusmaterjalide tootmise ja müügiga tegelevate ettevõtjate ühendus, kuhu kuulub 63 ettevõtet.

Releated

NURMET OÜ BETOONI TOOTMINE

Valige Partneriks Nurmet OÜ Betooni Teenused

Nurmet OÜ on asutatud kodumaisel kapitalil aastal 2012 millele eelnes aatatepikkkune eeltöö. Nurmet OÜ tegeleb põhiliselt betooni tootmisega millega kaasneb transport ja pumpamine. Oluliseks peame toodandu juurutamist vastavalt kliendi vajadusele, kliendisõbralikku suhtumist ja paindlikkust. Kvaliteedi tagame tootmist vastavalt standardile EVS-EN 206:2014  koostöös TTÜ Sertifitseerimisasutusega. Nurmet OÜ on rajatud 2012 a. Eesti Kapitalil põhinev ettevõte. 2012 aastal tegevust […]